Přihlásit
Základní informace | Služby | Hardware a teorie | Návody | Fotogalerie | Mapa | Odkazy & download | Fórum | Dlužníci | Monitor sítě |

Uživatelé sítě

Pro všechny uživatele sítě neposkytujeme pouze samotné připojení. Není to jen Internet, provozujeme celou řadu dalších lokálních aplikací - mezi nejvyužívanější patří např. FTP/DC++ Hub. Rovněž neustále pracujeme na rozšiřování a zlepšování společné nabídky. Vše, co děláme, nás především baví...


Infrastruktura a přístupové body (AP)

Privátní sekce - vše na jednom místě:

Každý uživatel sítě Chvalšiny.NET získává na základě připojení své unikátní přihlašovací údaje pro přístup do neveřejné části stránek. Ta v současné době poskytuje souhrn následujících informací:

Cena: 50,- Kč/měsíc (příspěvek na provoz; pouze v případě, nemá-li uživatel předplacen některý z INTERNET tarifů)


Přehled a adresy běžících služeb:

Oficiální stránky: www.chvalsiny.net; Digitální TV: iptv.chvalsiny.net; Mobilní novinky (WAP): wap.chvalsiny.net; DirectConnect HUB: odch.chvalsiny.net; TeamSpeak 3 server: ts3.chvalsiny.net; Poštovní server (SMTP/s,POP3/s,IMAP/s): mail.chvalsiny.net; Správa e-mailových účtů: madm.chvalsiny.net; Překlad doménových jmen (DNS): ns.chvalsiny.net; FTP/FTPS server: ftp.chvalsiny.net; IRC (Internet Relay Chat) server irc.chvalsiny.net; Databázový server MySQL: db.chvalsiny.net; Server přesného času (stratum 3): time.chvalsiny.net.

INTERNETová brána (IGW)

Celá lokální síť je provozována v privátním IP rozsahu s NATem (překlad adres) na Internetové bráně. Ta zároveň slouží jako hlavní firewall, zajišťující komplexní ochnanu před útoky do vnitřní infrastruktury. Uváděné tarify jsou vždy pevně svázány s jednou privátní IP adresou a veškeré zmíněné rychlosti jsou sdílené (tedy negarantované). Podrobnější informace naleznete v provozním řádu sítě...


Tarify technologie v pásmu 5 GHz + hromadné rozvody


INTERNET "Lite"

- pomalejší, omezenější a levnější varianta bez datového a časového omezení, která je pro běžného uživatele naprosto dostačující (surfování, email, IM, komunikátor, Facebook, YouTube apod.). Maximální rychlost je omezena na 12/12 Mbps.


Cena: 169,- Kč/měsíc

INTERNET "Classic"

- optimální tarif rychlého přístupu do sítě Internet. Neomezený přenos dat za stálou měsíční cenu bez dalších poplatků s rychlostí až 60/40 Mbps. Doporučujeme náročným a firemním uživatelům.


Cena: 249,- Kč/měsíc

INTERNET "Optic"

- vůbec nejrychlejší nabízený tarif dostupný pouze ve vybraných objektech, kterými prochází páteřní (optické) trasy. Vysoká stabilita a nejvyšší priorizace provozu zaručuje v porovnání s ostatními tarify nejnižší možnou odezvu. Aktualně nabízená rychlost až 105/105 Mbps. Dostupné zatím pouze v čp. 17, 23-35, 45-54, 83-84, 198, 243.


Cena: 249,- Kč/měsíc

INTERNET "Full" (pouze V.I.P.)

- rychlé a "neomezené" připojení pro nejnáročnější uživatele, s maximální - nelimitovanou rychlostí (teoretické maximum linky). Vhodné pro stahování velkých datových objemů z FTP či prostřednictvím P2P klientů a torrentů (i zde však platí základní pravidla - provozní řád). Tímto bonusovým tarifem může být odměněn uživatel, který se významným způsobem podílí na rozvoji a chodu naší sítě.


Cena: 249,- Kč/měsíc

INTERNET "Bussines"

- pokud jste v našem portfóliu služeb nenalezli odpovídající tarif, jsme připraveni nezávazně vytvořit nabídku přesně na míru Vašim požadavkům. Požadujete-li vyhrazenou (nesdílenou) konektivitu, individuální/nadstandardní servisní podmínky a garance, zasílání dokladů o uhrazení... je tento tarif určený právě pro Vás.


Tarify technologie v pásmu 2,4 GHz


INTERNET "Lite"

- pomalejší, omezenější a levnější varianta bez datového a časového omezení. Zahrnuty jsou nejčastěji využívané internetové protokoly jako POP3, ICQ, Jabber, IRC, NNTP, HTTP/S, FTP, SSH a TELNET, které jsou pro běžného uživatele zcela dostačující (surfování, email, IM, komunikátor apod.). Maximální download rychlost je limitována na 12 Mbps.


Cena: 169,- Kč/měsíc

INTERNET "Classic"

- optimální tarif rychlého přístupu do sítě Internet. Základní rychlost stahování 2 Mbps; všechny zvýhodněné protokoly (zmíněné u varianty Lite) v maximální rychlosti 40/20 Mbps. Neomezený přenos dat za stálou měsíční cenu bez dalších poplatků. Doporučujeme středně náročným a firemním uživatelům.


Cena: 249,- Kč/měsíc

* Vzhledem k neohleduplnosti některých uživatelů začala být na tarifech Classic a Full (2,4 GHz) provozována politika rovnoměrného dělení (využití) přenosového pásma, a to následujícím způsobem: při dosažení denní download kapacity nad 800MB - snížení rychlosti na 1Mps (dále pak nad 1.6GB - 512kbps). Časová perioda je 24hodin, reset čítačů každý den o půlnoci. Žádná další omezení nejsou uplatněna.

Rozšiřující nabídka

Televize - IPTV

služba digitální televize, která je šířena prostřednictvím naší sítě. Sledovat můžete více než 50 televizních programů a poslouchat více než 28 rozhlasových stanic.

Chvalšiny.NET IPTV není jen obyčejnou televizí!

Cena: 99,- Kč/měsíc

Veřejná statická IPv4 adresa

umožňuje jiným uživatelům internetu libovolně přistupovat ke službám/obsahu Vašeho počítače či serveru. Praktické využití pro všechny druhy aplikací požadující přímé navázání spojení na definovných portech, např. online hraní, VoIP, Remote Desktop atd. Je nutné ale zmínit také nevýhody, mezi které nepochybně patří několikanásobně vyšší riziko útoků a virové nákazy - z těchto důvodů doporučujeme službu pouze zkušenějším uživatelům, kteří jsou schopni zajistit odpovídající úroveň zabezpečení.


Cena: 25,- Kč/měsíc

GAMEpack pro Lite

rozšíření, které potěší zejména hráče online počítačových her. Tento pack zpřístupňuje multiplayer všech dostupných titulů serveru GamePark.cz, není potřeba znát žádné IP adresy konkrétních serverů - vše obstará nainstalovaný GZ-klient. Podrobnější informace a návod k použití zde. Vzhledem k faktu, že s funkčností herních serverů nemáme nic společného, není k této službě poskytována žádná podpora.


Cena: 25,- Kč/měsíc

Přímé přesměrování (mapovaný port)

se hodí v situaci, požadujete-li uživatelům v internetu zpřístupnit konkrétní aplikaci běžící na Vašem PC (v privátním IP rozsahu sítě). Nejčastějším příkladem použití je např. možnost provozování aktivního režimu P2P klientů (DC++, Kazaa...), vlastní web/ftp/game server a podobně. Z pohledu přistupujícího klienta pak běží tato služba na vnější (veřejné) IPv4 adrese internetové brány (IGW). Požadujete-li přesměrování většího počtu portů (nebo rozsahu), zvažte raději veřejnou IPv4 adresu.


Cena: 25,- Kč/měsíc

Noční neomezený INET+

v čase od 0:00 do 6:00 dočasně otevírá uživateli plný neomezený přístup v maximální sdílené rychlosti. Určeno převážně pro příznivce vyšších datových objemů, výměnných sítí (P2P) apod. Použitelné rovněž pro on-line hraní či specifické datově náročné aplikace (cloudy, zálohování apod.)


Cena: 49,- Kč/měsíc

uvedené služby jsou nabízeny pouze platným uživatelům sítě Chvalšiny.NET. Provozovatel si vyhrazuje plné právo kdykoli a bez udání údaju kteroukoli službu vypovědět, zrušit nebo pozměnit její charakter. Veškeré uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pro uživatele i veřejnost

WEB hosting

nabídka prostoru pro umístění firemní či osobní prezentace včetně správy doménového jména a emailů. Základní prostor 1GB; Apache2, SSI, PHP5 (včetně rozšíření GD, GeoIP, ionCube, xDebug), databáze MySQL 5.x (vzdálené připojení port 3306), podpora WAP/WML; SMTP, POP3/IMAP, Webmail, AntiSpam, správa e-mailových účtů (až 10 schránek/10 aliasů, přesměrování...), phpMyAdmin, FTP/SFTP přístup, Web-FTP rozhraní, modifikace chybových stránek (404 apod.), mod_rewrite (SEO), CRON (pravidelné spouštění skriptů), přístupové logy, podrobná statistika přístupů (AWStats), libovolný počet domén 3. řádu, neomezený přenos dat, pravidelné zálohování každých 24hodin a žádná reklama.


Dále zajišťujeme registrace, převody (transfer), parkování domén, vedení popř. správu DNS záznamů. Rádi Vám poradíme v oblasti internetových a webových služeb, hostingu a SEO (optimalizace pro vyhledávače). Pro propagaci vašich stránek a produktů jsme schopni realizovat efektivní (cílené) reklamní kampaně za pomoci výměnných i per-click systémů - konkrétně Google AdSense/AdWords a Billboard.


Cena: 39,- Kč/měsíc

Datová FTP úschovna

slouží jako místo pro dočasné odložení souborů a jejich následné vyzvednutí. Služba využívá vlastního FTP serveru, který je samozřejmě dostupný také z vnější sítě Internet. Úschovnu tak lze používat jako prostředek k předávání souborů mezi dvěma či více partnery. Obsahem souborů mohou být například zálohy, dokumenty, fotografie, archivy programů či jakákoliv jiná objemnější data. Veškerý obsah je chráněn přístupovým jménem a heslem, které je sděleno při aktivaci služby.


Cena: 25,- Kč/měsíc (každých započatých 10GB), záloha na média: 200,- Kč

Reklamní prostor

zaujal vás obsah našich stránek? Prodáváte zajímavý produkt či službu, kterou byste rádi zviditelnily? Pokud ano, nabízíme vám reklamní prostor, díky kterému můžete denně oslovit až několik desítek našich návštěvníků. Vhodné především pro související tématické kategorie jako například hardware/software produkty či služby, elektronika apod. Jedná se o vyhrazený (nesdílený) prostor - bez zohlednění počtu impresí. Máte-li vážný zájem nebo třeba jen váháte, klidně se na nás obraťte.


Cena: 79,- Kč/měsíc - banner na hlavní stránce, viditelná pozice (velikost max. 745x100 pixelů)
Cena: 29,- Kč/měsíc - banner pod diskusním fórem, rolovací pozice (velikost 486x60 pixelů)


TOPlist