Přihlásit
Základní informace | Služby | Hardware a teorie | Návody | Fotogalerie | Mapa | Odkazy & download | Fórum | Dlužníci | Monitor sítě |
Vyhledat
Vyhledat
Změna fóra | Přehled témat | Nový příspěvek | Zobrazit jednotlivě

Vypadky internetu 897,,
Autor: Redsnake
Datum: 11.07.2007, 22:42:11

zdravim, jsem novym uzivatelem teto site a rad bych pochvalil vsechny kteri s timto pocinem maji neco spolecneho.)
Zlobi mne ale obcasne vypadavani internetu, napriklad pri hrani online her nebo i pri procházení stránek ci uploadu na ftp pri tvorbe www.Nevim zda je chyba na me strane nebo na strane poskytovatele a proto bych byl vdecny za kazdou radu jak zjistit cim je to zpusobene.
Diky za odpovedi Redsnake


SPONZOROVANÉ ODKAZY / ADVERTISING

Re: Vypadky internetu 899,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 11.07.2007, 23:50:46

Ahoj,
k základní identifikaci závady použij příkaz ping, nejprve na AP5 (10.0.10.1), následně lze pokračovat třeba na 10.0.254.1 (IGW), popř. ještě dál na nějakou adresu v internetu. Doporučuji pinkat větší pakety (paramety win: -l 1024, unix -s1024). Tak by neměl být problém identifikovat místo, kde k výpadkům dochází.

Nicméně si myslím, že problém vzniká buďto mezi tebou, jakožto klientem a AP5, popř. mezi AP5 a IGW (Ronja). V prvním případě je třeba kontaktovat toho, kdo instalaci prováděl - řešením může být např. silnější/směrovější anténa.

Druhý případ je už delší čas v řešení, prakticky je vše připraveno k migraci páteřního Ronja spoje na 5,4GHz. Aktuálně ale chybí nezbytné finance, takže se to zatím stále posouvá a odkládá. V případě zájmu o pomoc lze na tento upgade přispět libovolnou částkou (a nebo čekat...).

Milan


Re: Vypadky internetu 900,0,0
Autor: redsnake
Datum: 12.07.2007, 00:03:30

Instalaci jsem si provadel sam, ze zacatku vse fungovalo dobre, az pozdeji se to projevilo....Jde o nekolika sekundove vypadky, ale i ty staci na odpojeni od herniho serveru....ne ze bych byl nejaky paran, a nejak zvlast mi to drasalo dusi, ale napriklad kdyz uploadujes praci na web a v tom ti to spadne tak je to docela otravne...
Zatim diky






TOPlist