Přihlásit
Základní informace | Služby | Hardware a teorie | Návody | Fotogalerie | Mapa | Odkazy & download | Fórum | Dlužníci | Monitor sítě |
Vyhledat
Vyhledat
Změna fóra | Přehled témat | Nový příspěvek | Zobrazit jednotlivě

POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 415,,
Autor: Pavel Anderle
Datum: 23.03.2006, 20:10:26

Dnes jsem dostal přes ICQ zprávu:
„Nepřijímat na ICQ kontakt TOCA (168-446-608) je to VIRUS“

Chtěl jsem původně napsat svůj článek, ale proč psát a vymýšlet vymyšlené a napsané. Zde je článek ze stránek jedné antivirové společnosti:

Cituji:
"V posledních letech se světem ve vlnách šíří řada počítačových virů, zejména tzv. červů (worms), využívajících ke svému šíření zejména elektronickou poštu. Na vzniklé panice nebo alespoň obavách uživatelů o bezpečnost svých dat parazituje jiný druh "obtížného hmyzu" a to jsou poplašné zprávy nezakládající se na reálných podkladech, takzvané HOAXy.

Tyto poplašné zprávy jsou většinou stavěny na základě stejného schématu:

Varování před nějakým extrémně nebezpečným, dramaticky rychle se šířícím virem a následujícím požadavkem na nějakou uživatelskou akci. V lepším případě vyzývají adresáta zprávy k jejímu přeposlání na všechny známé a partnery (efekt známý ze hry nebo psaníček typu "letadlo"), což vede k zahlcování pošty nesmyslnými emaily. V horším případě vyzývají uživatele ke smazání údajného viru, přičemž údajným virovým souborem bývá někdy naprosto regulérní systémový soubor, jehož smazání může vést i k vážným problémům (nefunkčnost některých aplikací, celého systému, atp.). Mezi poslední horké novinky patří i následující HOAX:

Vazene damy, vazeni panove,
nektery z mych korespondentu infikoval muj pocitac virem, ktery cirkuluje
na MSN Messenger.
Jmeno viru je jdbgmgr.exe a ikona medvidek.
Je automaticky preposlan Messengerem a Vasim adresarem.
Virus neni objeven antivirem McAFEE ani NORTONEM a spi 14 dni, nez zautoci
na Vas pevny disk.
Muze znicit cely system. Prave jsem ho nasla na svem pevnem disku.
Zde je navod, jak ho znicit:
volte Start
Vyhledavat, do okenka "soubory-slozky" napiste jmeno viru : "jdbgmgr.exe"
Ujistete se, ze hledate na pevnem disku "C"
Stisknete "Vyhledavat nyni"
Najdete-li virus, ikona je medvidek, jmeno "jdbgmgr.exe, NEOTVIREJTE JEJ!!!!
Stisknete prave tlacitko mysi a poslete ho do kose nebo ho znicte stiskutim SHIFT DELETE.
Vyprazdnete kos
Najdete-li virus na svem pevnem disku, poslete tuto zpravu hned vsem svym korespondentum ze sveho adresare, protoze nikdo nevi, kdy virus prisel. Velice litujeme, ze jsme prostrednikem takovych obtizi a dekujeme Vam predem za rychlou reakci.

Nejlepší obranou uživatele elektronické pošty je vlastní rozum. Pokud má zpráva stejné a nebo podobné vyznění, nechť se uživatel na Internetu podívá na stránky antivirových firem, případně ještě lépe na specializované stránky:
http://www.hoax.cz
nebo
http://www.viry.cz

zda tam takováto poplašná zpráva již není popsána. Nebo se může telefonicky či emailem obrátit na technickou podporu antivirových společností a zkonzultovat své obavy.

Bezhlavým šířením takovýchto zpráv přispívají lidé k efektu, který tvůrce HOAXu zamýšlel, uvědomte si, že virové alerty antivirových společností bývají sestavovány podstatně profesionálnějším způsobem, a že obvykle nechodí z neznámých adres a nevyžádaně!"
Konec citace.

Toto téma jsem založil, protože v poslední době dostávám až několikrát do týdne nějakou takovou poplašnou zprávu a většinou od lidí v mém okolí, (mám jich v kontaktech nejvíc. Věřím, že se všichni nepoučení poučili a jednu nevyžádanou poštu ještě naposledy rozešlou, odkaz všem svým kontaktům na tento článek.

Pavel Anderle


SPONZOROVANÉ ODKAZY / ADVERTISING

Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 416,0,0
Autor: Kuba P.
Datum: 24.03.2006, 09:04:59

Uplně s tebou souhlasim taky mi to pořád chodí a už mě to docela štve protoze na to nevěřim. A jenom to zabírá čas.


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 424,0,0
Autor: Jakub L. (redbull)
Datum: 25.03.2006, 09:17:22

Haha Jakube Jakube prej nato nevěříš ? Hlavně že si mi to minule posílal jak blbej a věřil si tomu. !


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 426,0,0
Autor: dudy
Datum: 25.03.2006, 14:07:25

:)))))


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 428,0,0
Autor: Valis
Datum: 25.03.2006, 15:59:57

Jeste si nezapomente nainstalovat antivir do zavirovanyho pocitace, at to ma ten spravnej efekt :D


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 429,0,0
Autor: dudy
Datum: 25.03.2006, 16:02:20

a pokud mozno AVG free:):):)


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 430,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 25.03.2006, 16:05:58

Tak ten byl dobrej. :)))


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 438,0,0
Autor: Bart_ICQ
Datum: 26.03.2006, 20:29:05

A Kuba tomu veri taky myslim :o) Je tu spousta ldi co tomu porad jeste veri..


Re: POUŽÍVEJTE ROZUM ! ! ! 450,0,0
Autor: Jakub L. (redbull)
Datum: 27.03.2006, 12:26:14

Počkej počkej Vlasto to jako myslíš mě myslím to, "A Kuba tomu veri taky myslim :o) Je tu spousta ldi co tomu porad jeste veri.." ???






TOPlist