Přihlásit
Základní informace | Služby | Hardware a teorie | Návody | Fotogalerie | Mapa | Odkazy & download | Fórum | Dlužníci | Monitor sítě |
Vyhledat
Vyhledat
Změna fóra | Přehled témat | Nový příspěvek | Zobrazit jednotlivě

Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 106,,
Autor: Čížek Milan
Datum: 31.10.2004, 00:37:43

Super!
Po několikahodinovém boji se nám podařilo po LAN rozběhat NFS Underground v multiplayeru. Funguje to opravdu překrásně, plynule i při vyšším zatížení linky, je to prostě "crazy" mela. :)) Ještě budeme chvíli testovat a ladit, poté se sem pokusím napsat nějaký srozumitelný návod. Tak se těšte!! ;)

Milan a Valís


SPONZOROVANÉ ODKAZY / ADVERTISING

Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 107,0,0
Autor: Valis
Datum: 31.10.2004, 01:09:07

Opravdu je to paráda. Ve všech směrech bombastická gamesa. Tak dlouho mě to štvalo a teď to konečně chodí. :) Nebuďte líní obětovat trochu místa na disku a věnovat trochu času při jejím hraní. Určitě nebudete zklamaní. Doporučujou 4 z 5 pařanů. :D


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 108,0,0
Autor: Vlasta
Datum: 31.10.2004, 21:56:23

TAk to je bomba, už aby to jelo :o)) Moc se těšim!!!


Re: NFS Underground !!! - NÁVOD 109,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 31.10.2004, 23:36:37

Ahoj,
tak jsem tady s tím slíbeným návodem. Na začátek si neodpustím trochu nutné teorie, maximálně se ji ale pokusím omezit jen na to nejnutnější. :) K zprovoznění multiplayeru jsou nutné 2 části, vlastní server a klient (jak jinak že). Klientem se zde ale nerozumí samotná hra, nýbrž jakýsi "mezikus", který dokáže veškerou NFS komunikaci průběžně odchytávat a směrovat na patřičný server. Ten je plnohodnotnou náhražkou herního serveru EA Games.

Rozjet vlastní server pod Windows je prakticky jednoduchá záležitost (console/service), problém ale je, že by neměl být provozován na PC společně s klientem. Tento nedostatek jsem vyřešil za vás - upravil zdrojové kódy, zkompiloval a zprovoznil FreeBSD verzi, která je nepřetržitě k dispozici na IP: 10.0.254.2. Postupem času se ještě pokusím odladit pár vlastností, ale jinak se musím pochválit - nemá to větší chybičku. :)

Jak tedy na to:
- nutností je nainstalovaná hra Need Foor Spped Undergoud s patchem verze 1.4!
- stáhněte si mnou upraveného NFS:U klienta (momentálně verze 1.0.2) a uložte do vybrané složky (je jedno kam).
- spusťte klienta, klikněte na tlačítko "Add Server" a zadejte IP NFS:U serveru. Pokud běží ve stejné podsíti, můžete klidně použít "Find local servers". Měl by se objevit řádek přidaného serveru se Statusem online. Ve sloupci P/R zároveň vidíte počet připojených hráčů.
- vyberte myší tento server a zvolte "Use server", okno by se mělo disablovat. Pokud používáte firewall ve WinXP, musíte komunikaci povolit.
- nyní už můžete spustit samotnou hru, použijte svůj profil, případně založte nový.
- v menu zvolte "Play Online" a pokračujte vytvořením svého online účtu "Create New EA Account".
- zaregistrujte se běžným způsobem - uživatelské jméno, heslo, heslo pro potvrzení a email, zbylé dvě volby nastavte na "No". Pokračujte přes "Continue".
- na další obrazovce zadejte měsíc, den a rok vašeho narození, pohlaví (Male: muž/Female:žena), nastavte souhlas s podmínkami (Accept) a registraci potvrďte (Submit). Tato akce se provádí pouze jednou, o své citlivé údaje se nemusíte nijak obávat - nikam se neodesílají.
- pokaždé než vstoupíte do svého účtu, musíte znovu odsouhlasit podmínky členství (Accept). Poté již můžete vstoupit přes klik na dříve specifikované Username...
- zadejte vaši přezdívku (Create a user name), bohatě postačí jednou, potvrďte a vyberte.
- dále už je to spíše rutina, volba auta a styl závodů Ranked/Unranked, zobrazí se přehled vytvořených místností (mód přepínáte vlevo nahoře). Vstupte podle libosti, zde je již k dispozici chat pro další domluvu s ostatními hráči.
- Jeden z hráčů musí založit novou hru, udělá to přepnutím první volby na "Created Game List" a následným stiskem klávesy Z. Přichází výběr tratě, počet kol, případně další nastavení.
- Ostatní hrající se rovněž přepnou do "Created Game List", kde již vidí vytvořenou hru. Vyberou ji a vstoupí (Join Game).
- Jakmile se přihlásí všichni zájemci, zakladatel může hru odstartovat.

A to je celé! Přenos je poměrně nenáročný, za celou dobu se nám ani jednou nastalo, že bychom museli spojení znovu navazovat. Vyzkoušeno i za opravdu "nevlídných" podmínek. :) Patch, klientská utilita i samotné servery jsou případným zájemcům k dispozici na našem FTP.

Nějaké zádrhele, na které jsme při testování narazili:
- Pokud spustíte klienta ve kterém je z minula nastaven neexistující server, nemusí být přístupná žádná tlačítka. V takovém případě odstraňte ze složky klienta soubor servers.dat.
- Hru je možné hrát i formou výzvy jedinému připojenému, bez zakládání "místnosti". To se nám ale rozjet nepodařilo (zakousnutí na straně vyzyvatele).


Naprosto šílenou zábavu přeje Milan. Poděkování patří také tested-teamu Valis & Ojky.


Re: NFS Underground !!! - NÁVOD 110,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 03.11.2004, 00:38:19

Ahoj,
těší mne, že má nový herní server úspěch, věřím že to nějakou chvíli vydrží. Na FTP přibyl CZ patch a patch na odstranění úvodního intra - výrazně urychlí start hry. :-)

Milan


Re: NFS Underground !!! - NÁVOD 128,0,0
Autor: lojza
Datum: 05.01.2005, 17:34:19

dík za návod


Re: NFS Underground !!! - NÁVOD 187,0,0
Autor: Pavel
Datum: 07.10.2005, 16:05:19

prosim poslal bys my ten patch a toho klienta


Re: NFS Underground !!! 500,0,0
Autor: Petr
Datum: 08.04.2006, 00:13:56

řek by mi nekdo prosim jak se to ma nastavit a poslal by mi nekdo ten patch na PelosPe@seznam.cz


Re: NFS Underground !!! 502,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 08.04.2006, 15:04:45

Ahoj,
já myslím že stačí umět číst. Vždyť to tu máte doslova naservírované i s kompletním návodem, stačí jen trocha vlastní snahy.

Milan


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 129,0,0
Autor: valec
Datum: 07.01.2005, 12:45:01

ten navod je na jednicku,nebo na dvojku?ve dvojce mame s hranim po siti potize,nekdy odjedem dve trate a pak uz tam nevidime zalozenou hru,server jo ale hru ne.


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 130,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 07.01.2005, 14:31:56

Ahoj,
návod je pro jedničku. V té době dvojka ještě nebyla, což lze usoudit podle data příspěvku, tedy přišla až záhy. :-)

Milan


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 147,0,0
Autor: Honza
Datum: 20.05.2005, 14:13:43

Zdravím. Rád bych získal informaci kde stáhnout patch 1.4 a Klienta. Dík.


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 148,0,0
Autor: Čížek Milan
Datum: 20.05.2005, 19:56:53

Ahoj,
presny link: ftp://ftp.chvalsiny.net/games/NFS%20Underground/

Milan


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 149,0,0
Autor: Vlasta
Datum: 22.05.2005, 20:32:20

Chvalsinaci, co se deje, nejak opadlo nadseni z NFS, rad bych si nekdy zahral ale nikdo jiny na to neni.. SKODA :o(


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 151,0,0
Autor: Honza
Datum: 05.06.2005, 13:17:10

Ahoj. Rád bych si zajezdil, ale nevím IP Adresu servru NFS. A nejsem zrovna přeborník přes PC. Jestli si chceš někdy zahrát tak se ozvi na hstrejl@seznam.cz nebo ICQ 343 323 626. Nazdar HONZA/ŠKůDCE.


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 975,0,0
Autor: Tomáš Mašek
Datum: 22.03.2008, 19:26:14

Zdravím, mám problém, není patch 1.4 na stežení ještě jinde, než se zde uvádí, stáhnul jsem ho a on mi hlásí chybu a už mi ani nejde spustit NFS.
Stačí na základní verzi hodit patch 1.4 nebo musím mít nějaké předchozí???
Díky


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 162,0,0
Autor: Tomas
Datum: 30.08.2005, 10:19:18

Diky Milane, podle tveho navodu se nam podarilo NFS rozjet je to super!


Re: Rozjeli jsme Multiplayer NFS Underground !!! 985,0,0
Autor: Bart_ICQ
Datum: 04.05.2008, 18:29:07

Tak jestli kluci pujdete jezdit dejte vedet :)






TOPlist