Přihlásit
Základní informace | Služby | Hardware a teorie | Návody | Fotogalerie | Mapa | Odkazy & download | Fórum | Dlužníci | Monitor sítě |
Vyhledat
Vyhledat
Změna fóra | Přehled témat | Nový příspěvek | Zobrazit vše

Re: Potrebuji poradit 1027,,
Autor: Čížek Milan
Datum: 29.11.2008, 01:24:03

Ahoj Martine.
AP bylo vyměněno, jelikož bylo celkem přesvědčivé podezření, že je v háji. Po výměně jsem ale zjistil, že problém bude patrně jinde. Doposud jsme neřešili žádnou ztrátovost ani nic podobného, symptomy závady byly jasně identifikovány... AP jede několik hodin v pořádku, pak se na několik hodin odmlčí (zcela!). Tyto intervaly jsou v řádu hodin, třeba 2-10, pak se stav opět překlopí. Během této doby zařízení žádným způsobem neodpovídá, a to ani na bajtové pingy, jeho mac není registrována na AP ani v arp tabulce - prostě je po dobu nefunkčnosti zcela odpojené od AP. Je to prokazatelná závada, mám přehled o každém připojeném wifi zařízení na naše AP, včetně aktuální hodnoty signálu a dalších parametrů, které se v době výpadku rovnají 0. Po výměně AP se závada po pár hodinách opět zopakovala, což potvrzuje výše uvedené. Mimoto původní AP testuji a doposud žádné chyby nevykázalo. Bude tedy pravděpodobně zpět vráceno.

V současné chvíli žádný z klientů v naší síti netrpí podobným problémem (nic není hlášené).

Po výměně bylo AP testováno zvenčí a vše bylo OK, bohužel nemám potuchu, jak je konfigurován stávající D-Link router. Měl jsem za to, že dělá NAT s nějakým DHCP, ale zřejmě pouze bridguje LAN na WLAN rozhraní? Proto jsem předpokládal, že by měl přidělit IP, což se nedělo. Půjčil jsem si tedy ještě router (sehnal jsem ho včera kolem 20h) s tím, že zalaborujeme na místě a podle výsledku závadu nějak blíže určíme. Podezření mám zatím dvě:

- D-Link router je nějaký podivný a nějakým blíže neurčeným způsobem zmagoří APčko na půdě. Neměl jsem sebou noťas ani wireshark abych se podíval, jestli tam něco teče. Krom toho v danou chvíli to AP zrovna fungovalo. :(
- Možná pravděpodobnější problém na anténě, zkrat nebo něco podobného. Tady asi ale jedině zkrat by problém vysvětlil. Signál je buďto 0 nebo -55dB (+-2dB), což je více než perfektní. Žádné mezistavy.

Dnes jsem byl nedostupný, není mi moc dobře. Snad zítra se na to dostanu.

Pokud s tím budeš laborovat, IP AP na půdě je: 10.0.1.65.

Milan

SPONZOROVANÉ ODKAZY / ADVERTISING


Odpověď Autor Datum
Téma: Potrebuji poradit Martin Winzig 28.11.2008, 22:18
Re: Potrebuji poradit Čížek Milan 29.11.2008, 01:24
Re: Potrebuji poradit Martin W 29.11.2008, 11:40
Re: Potrebuji poradit Čížek Milan 29.11.2008, 13:09
Re: Potrebuji poradit Čížek Milan 29.11.2008, 01:30


Odpovědět na tento příspěvek

Jméno


E-mail adresa (nepovinná)


Téma


Příspěvek


Informovat o změnách na výše uvedený email
Předvyplňovat jméno a email (vyžaduje cookies)

Spočítejte a zapište výsledek:





TOPlist